РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ СТИПЕНДІЙ НА СІЧЕНЬ 2017 РОКУ

Шановні студенти!

У зв’язку з відсутністю фінансування виплата академічних і соціальних стипендій за січень 2017 року може затримуватись.
Орієнтовний рейтинг стипендіатів можна побачити біля деканатів.
Списки на соціальну стипендію на січень місяць також сформовані та передані в Управління соціального захисту. До нього увійшли усі студенти, які мали на 05.01. 2017 р. відповідні документи.

24 січня відбулось засідання стипендіальної комісії університету, до складу якої входять 32 особи, з них 16 − представники студентів і аспірантів.

Стипендіальна комісія прийняла таке рішення:
1. На підставі Постанови КМУ № 1050 від 28.12.2016 р. «Деякі питання стипендіального забезпечення» встановити зальний ліміт стипендіатів, яким буде призначена академічна стипендія у січні 2017 року для інститутів, факультетів у розмірі до 40% від загальної кількості студентів, які навчаються за рахунок державного бюджету. Остаточний відсоток стипендіатів встановити після надходження кошторису.

2. Рейтинг успішності формувати по кожному інституту факультету за правилами, які були встановлені до початку першого семестру (як середньо-зважений показник з усіх заліків та іспитів за 100 бальною системою). До рейтингу включаються студенти, які мають мінімум 60 балів та склали сесію в установлені терміни: заліки до 12.12.2016 р., іспити до 25.12. 2016 року.

3. Стипендії за особливі успіхи у навчанні призначити за умови, що усі дисципліни складені на відмінно ( 90 и вище балів).

4. У зв’язку з суперечливими пунктами, що стосуються розмірів виплат академічних стипендій студентам із числа сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також тих, хто став сиротою під час навчання до 23 років, які увійшли до рейтингу і претендують на її призначення, виплату у січні академічних стипендій не здійснювати, а дочекатись пояснень з МОН та Мінсоцполітики.

5. Студентам із числа сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та інших пільгових категорій, які мали академічну заборгованість і не включені до рейтингу, згідно до Постанови КМУ №1050 від 28.12.2016 р. соціальну стипендію не призначати.

6. Студентам пільгових категорій, яким встановлена соціальна стипендія і які увійшли до рейтингу і претендують на стипендію за особливі успіхи у навчанні виплатити із коштів на академічну стипендію різницю між академічною i соціальною стипендією.

7. Директорам інститутів, деканам факультетів до 25 січня провести роботу серед стипендіатів, які мають право на соціальну стипендію і одночасно претендують на академічну, і визначити, яку стипендію вони обирають на другий семестр 2016/2017 н.р. з лютого 2017 року.

8. Відповідальним за призначення соціальних стипендій в інститутах та на факультетах до 25.01 уточнити інформацію про пільгові категорії та сформувати списки на соціальну стипенлію на лютий місяць.

Додаткова інформація про соціальні стипендії відповідно до Постанови КМУ № 1045 “Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на виплати соціальних стипендій студентам (курсантам)” від 28.12.2016 р.


Право на соціальні стипендії мають студенти, які не отримують академічних стипендій, не перебувають на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків) та не перебувають в академічній відпустці.

Соціальна стипендія у розмірі та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, в обов’язковому порядку виплачується студентам, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання, включені до рейтингу а належать до однієї з таких категорій:
1) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб із їх числа, а також студентів вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, згідно із статтею 62 Закону України “Про вищу освіту”;
2) осіб, які мають право на отримання соціальної стипендії відповідно до статей 20 – 22 і 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
3) шахтарів, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”;
4) осіб, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” – протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти;
5) осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та їх дітей (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;
6) дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;
7) дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту (до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;
8) дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”.

Особи, які вперше претендують або поновлюють право на призначення соціальної стипендії, подають до стипендіальної комісії у встановленому порядку відповідне письмове звернення із зазначенням дати та документи, що підтверджують їх право на отримання пільг та гарантій на стипендіальне забезпечення згідно з нормативно-правовими актами.

 

Просимо усіх студентів пільгових категорій терміново звернутись в деканати, написати заяви і подати усі необхідні документи.

Теги: ,

 

Коментарі відсутні

Станьте першим, хто створить коментар.

Залишити коментар

Ви повинні увійти щоб мати можливість залишити коментар.

Календар подій

  • No upcoming events
AEC v1.0.4

Кафедра на Facebook

Корисні посилання


8
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics